MONDAY JANUARY 7

BOYS
No Games

GIRLS
Highland 63 Clark 17

TUESDAY JANUARY 8

BOYS
Portage Christian 67 HAST 40
KV 68 Lafayette Jeff 64
EC Central 70 Bowman 46
Calumet 66 Westville 44
Hanover Central 68 Clark 32
Hammond High 64 Portage 55
Lake Central 65 Highland 44
Morgan Twp. 65 River Forest 56
Marquette 77 Washington Twp. 69
Chesterton 57 Hobart 37

GIRLS
Chesterton 68 Hobart 21
Portage 46 Andrean 41
Boone Grove 48 Whiting 39
Calumet 63 Roosevelt 26
Griffith 64 Gavit 62
LaCrosse 47 Kouts 38
LaPorte 65 Plymouth 51
West Side 39 Lowell 24
Morgan Twp. 61 Washington Twp. 27
Hebron 68 River Forest 25

WEDNESDAY JANUARY 9

BOYS
Morton at EC Central – 7:00
21st Century at Lighthouse – 7:00

GIRLS
Bowman at 21st Century – 7:00
Highland at Morton – 7:00
Lake Central at West Side – 7:00
Roosevelt at Lake Station – 7:00

THURSDAY JANUARY 10

BOYS
Munster at Highland – 7:00

GIRLS
Andrean at Calumet – 7:00
EC Central at Bishop Noll – 7:00
Boone Grove at Wheeler – 7:00
Griffith at Clark – 7:00
Crown Point at Munster – 7:00
Steel City Academy at Lighthouse – 7:00
Westville at Hebron – 7:00
Washington Twp. at Lake Station – 7:00

FRIDAY JANUARY 11

BOYS
KV at Twin Lakes – 6:30
River Forest at Bishop Noll – 7:00
Boone Grove at South Central – 7:00
Lake Station at Calumet – 7:00
Chesterton at LaPorte – 7:00
Crown Point at Merrillville – 7:00
West Side at Lighthouse – 7:00
Gavit at HAST – 7:00
Griffith at Hanover Central – 7:00
Hammond High at Morton – 7:00
Westville at Hebron – 7:00
Kouts at Washington Twp. – 7:00
Portage at Lake Central – 7:00
Valpo at Michigan City – 7:00
Wheeler at Whiting  7:00
Morgan Twp. at LaCrosse – 7:30

GIRLS
Chesterton at LaPorte – 5:30
Bowman at Victory Christian – 7:00
Lowell at Hobart – 7:00
Morgan Twp. at LaCrosse – 6:00
Merrillville at Mishawaka – 6:30
Michigan City at Valpo – 7:00

SATURDAY JANUARY 12

BOYS
Lafayette Central Catholic at Andrean – 6:30
Tri-County at LaCrosse – 6:30
SB Washington at Valpo – 6:30
Elkhart Memorial at Hobart – 6:30
Boone Grove at Portage – 7:00
EC Central at Calumet – 7:00
Griffith at Crown Point – 7:00
Lake Station at Hebron – 7:00
Rensselaer at Kouts – 7:00
LaPorte at Plymouth – 7:00
Merrillville at Munster – 7:00
Wheeler at North Judson – 7:00

GIRLS
Whiting at Wheeler – 1:30
River Forest at Bishop Noll – 7:00
Calumet at Lake Station – 7:00
Crown Point at Merrillville – 7:00
Steel City Academy at 21st Century – 7:00
Hanover Central at Griffith – 7:00
Hammond High at Morton – 7:00
Munster at KV – 7:00
Portage at Lake Central – 7:00

Nathan Laird

View all posts

Follow Region Sports

RSS
Follow by Email
Facebook
Google+
https://www.regionsports.com/2019/01/07/basketball-schedule-for-week-of-1-7-19">
Twitter

Upcoming Broadcast Schedule

There are no upcoming events at this time.

Posts